سالن کنفرانس Bechtel در PPIC

سالن کنفرانس Bechtel در PPIC

معماران با همکاری مهندس آکوستیک، پیمانکار و یک سازنده صنعتی خصوصی با استفاده از سیستمی ابتکاری، تیغه‌های تخته سه‌لایی برش خورده را در سقف و دیوار کار گذاشتند تا هم امواج صوتی را پخش کند و هم یک تصویر معماری قانع کننده ایجاد نماید.

معمار: Marcy Wong Donn Logan Architects

مکان: سانفرانسیسکو، کالیفرنیا، ایالات متحده

گروه طراحی: Marcy Wong، Donn Logan، Tai-Ran Tseng

سال اجرای طرح: 2011

مساحت پروژه: 4260 فوت مربع سالن کنفرانس Bechtel به منظور برقراری ارتباط بین ارزش‌های مؤسسه ملی سیاست کالیفرنیا (PPIC) طراحی شد.

این سالن در طبقه همکف ساختمان اداری PPIC در مرکز شهر سانفرانسیسکو قرار گرفته که بازتابی است از آرمان‌های سازمانی آزادی و ارتباطات همیاری.از عوامل اصلی پروژه در این سالن مدور که به منظور سخنرانی ایجاد شده، معرف PPIC بودن آن به معنای واقعی کلمه بدون هیچ جهت‌گیری است.اگرچه این فضای استوانه‌ای شکل نشانگر هر دو انعطاف‌پذیری کارکردی و استعاره‌ای فلسفی است که با استفاده از فن‌آوری‌های لازم، با صداهای ناهنجاری که در اتاق‌های مدور ایجاد می‌شوند مقابله می‌کند. در ابتدا نظر مهندس آکوستیک این بود که مهار کردن این صدا، عملاً غیرممکن است.
اشکال این تخته سه‌لایی‌ها هم مهندس و هم معمار را به هدف خود رساند.
طراحان با استفاده از فن‌آوری CNC تخته‌ها را بر روی دیوار و سقف این سالن نصب کردند. فضای میان این تیغه‌ها با زیرلایه‌های آکوستیک برای ایجاد تغییر در جذب آکوستیک دیوار اشغال شده است و سطوح تیغه‌های چوبی، امواج صوتی را به صورت تصادفی عمدی منعکس می‌سازد و مهمتر از آن، دور از مرکز اتاق دور نگه‌ می‌دارد.
در این سالن دو تریبون نیز قرار دارد. پنجره این سالن سخنرانی که خیلی هم رسمی نیست رو به پارک است؛ یک اتاق سبز، آبدارخانه و انباری فضاهای فرعی این سالن هستند.
سالن Bechtel دارای گواهی طلایی LEED و عنوان 24 بهره‌وری انرژی با استفاده از مصالح کم VOC و بازیافتی، لامپ‌ها و تجهیزات کم مصرف و سیستم کامپیوتری برای کنترل و هدایت عملکرد ساختمان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد سفارش