ورزش در کنار تور گردشگری در پاریس

ورزش در کنار تور گردشگری در پاریس

کشتی تفریحی برای گردش در رودخانه سن پاریس که همزمان می تواند نیروی مولد خود را تولید کند طراحی شد. این کشتی با نیروی بدنی بازدیدکنندگان کار می کند. به نوعی می توان گفت در کنار گردش در رودخانه سن به صورت همزمان می توانید با امکانات یک باشگاه ورزشی کامل ورزش کنید.

ورزش در کنار تور گردشگری در پاریس

این طرح حاصل همکاری شرکت های مختلفی نظیر Paris Navigating Gym و Technogym و شرکت معماری Terreform ONE و انیستیتو تحول بافت شهری URBEM می باشد. این کشتی که 20 متر طول دارد، همزمان می توان پذیرای 45 نفر باشد. بخش ورزشی آن با پیشرفته ترین امکانات ورزشی تجهیز شده و در همین بخش است که نیروی لازم خود را تامین می کند. علاوه بر این ها اگر کشتی به انرژی بیشتری نیاز داشته باشد از سلول های خورشیدی که در سقفش تعبیه شد می تواند استفاده کند. تیم طراحی این کشتی علاوه بر این ها با کار گذاشتن سنسورهایی در این کشتی میزان کیفیت آب رودخانه سن را بررسی می کنند. این اطلاعات به همراه سایر اطلاعات لازم می تواند روی شیشه ی پنجره های کشتی به نمایش در آید. این کشتی در تمامی طول سال قابل استفاده می باشد. می شود گفت تیم طراحی علاوه بر ساختن وسیله ای تفریحی ورزشی که با انرژی پاک کار می کند وسیله ای طراحی کرده اند که علاوه بر سازگاری صد در صدی با محیط زیست به محافظت از اکوسیستم می پردازد.

ورزش در کنار تور گردشگری در پاریس

ورزش در کنار تور گردشگری در پاریس

پنجره هایی که در فصل های بهار و تابستان با قابلیت باز شدن می توانند هوای مطبوع رودخانه را به استفاده کنندگان عرضه کنند، از قابلیت های دیگر این کشتی است. با دقت بیشتر به طراحی این کشتی می توان پی برد که ایده اصلی این طرح به کشتی های تفریحی قدیمی پاریس که طول رودخانه سن را می پیمودند برمی گردد. این کشتی قرار است تا 18 ماه آینده به آب انداخته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد سفارش