بلندترین برج جهان در دبی؛ اثر جدید سانتیاگو کالاتراوا

بلندترین برج جهان در دبی؛ اثر جدید سانتیاگو کالاتراوا

برج گردشگری دوی که توسط معماری مشهور اسپانیایی، کالاتراوا، در بندر خلیج دبی طراحی شده قرار است بلند ترین برج جهان لقب بگیرد. این برج 100 متر از برج خلیفه بلند تر می باشد و قرار است تا سال 2019 ساختش به پایان برسد. طراحی این برج از طرح های مدرن اسلامی الهام گرفته شده است و از لحاظ مهندسی تکنیک های جدیدی را در خود به وجود آورده است. در این برج علاوه بر مکان های چند منظوره و کافه های بسیار لوکس، قرار است بالکن های متحرک نیز تعبیه شوند که توانایی حرکت دارند. در بالاترین نقطه ی برج، فضایی متحرک که توانایی چرخش 360 درجه را داراست، منظره ای بسیار دیدنی از دبی ارائه خواهد کرد.

بلندترین برج جهان در دوبی؛ اثر جدید سانتیاگو کالاتراوا

برج در روز با زیباییش چشم نواز خواهد بود و در شب نیز با انواع نورپردازی ها جلوه ای زیباتر به دبی خواهد بخشید. سیستم آب پاشی برای متعادل کردن دمای هوا تعبیه خواهد شد و در زمینه ی سایه اندازی نیز مطالعات بسیاری با توجه به گرمای دبی شده است.

بلندترین برج جهان در دوبی؛ اثر جدید سانتیاگو کالاتراوا

در طبقه ی همکف برج یک پلازای بسیار بزرگ به عنوان مرکز عمومی شامل مغازه ها، موزه ها مکان های آموزشی و نمایشگاهی ساخته خواهد شد. علاوه بر پیاده رو ها و خیابان های ایستگاه بندری نیز شامل این پروژه خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد سفارش