خانه / مجله / مجموعه معماری / بناهای معماری جهان / طراحی پاویون متحرک برای گردش در پارک ملی استونی

طراحی پاویون متحرک برای گردش در پارک ملی استونی

طراحی پاویون متحرک برای گردش در پارک ملی استونی

دانشجویان معماری داخلی در استونی در پارک ملی Sooma، پاویونی شناور از جنس چوب طراحی کرده اند که برای گردشگران امکان گردش در پارک ملی را فراهم می کند. دانشجویان آکادمی هنر استونی با همکاری دفتر معماری b210، در پایان یک ورکشاپ این طرح را طراحی کرده و به مرحله ی اجرا رساندند.

طراحی پاویون متحرک برای گردش در پارک ملی استونی

این پارک ملی که در بهار هر سال به علت وقوع سیل های بزرگ قابل بازدید نیست، از طریق چنین نوآوری هایی درصدد افزایش بازدید در سایر فصول سال است. به گفته ی اساتید آکادمی هنر استونی، این طرح را نه می توان به عنوان قایق معرفی کرد و نه به عنوان خانه، بلکه چیزی بین این دو؛ و همین تعریف این طرح را منحصر به فرد می کند.

طراحی پاویون متحرک برای گردش در پارک ملی استونی

این پاویون که به صورت V شکل ساخته شده به واسطه ی گالنهای فلزی که در زیرش قرار دارد روی آب شناور می ماند. سنگینی کل سازه به ۷۰۰ کیلوگرم می رسد.

طراحی پاویون متحرک برای گردش در پارک ملی استونی

طراحان این پاویون اسمش را Veetee گذاشته اند. Veetee را می توان یک مکان عمومی که بر روی آب شناور است تصور کرد. یک پلازای کوچکِ شناور.

درباره گروه معمارینه

گروه معمارینه
“معمارینه” به مفهوم معماری گونه و با معماری می باشد که تمامی معانی و مفاهیم لغت معماری را در بر می گیرد که ما بخاطر گستره مفهوم این کلمه، برای خدمات و محصولات خود این نام را انتخاب کرده ایم. از تصویر قلم در لوگوی معمارینه نیز، به این دلیل استفاده شده است که اولین، عمومی ترین و کاربردی ترین ابزار برای طراحی و خلق هر ایده، قلم می باشد. برای ارائه خدمات و محصولات به صورت اینترنتی نیز فعالیت رسمی خود را در وبسایت معمارینه در تاریخ ۱۷ بهمن ماه ۱۳۹۳ آغاز نموده ایم. معمارینه با همکاری جمعی از علاقمندان، مهندسان و اساتید رشته های فنی، مهندسی و هنری تشکیل شده است. از آنجایی که خدمات و محصولات ما در بخش های مختلف و متنوعی عرضه می شود کاربران مختلفی از جمله قشر مهندسان، دانشجویان، کارفرمایان، پیمانکاران، هنرمندان و غیره می توانند از آن ها استفاده و همچنین با ما همکاری نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *