خانه / مجله / مجموعه معماری / انرژی معماری / هنر طراحی و انرژی تجدید پذیر در کنار یکدیگر؛ LAGI 2016 Santa Monica

هنر طراحی و انرژی تجدید پذیر در کنار یکدیگر؛ LAGI 2016 Santa Monica

هنر طراحی و انرژی تجدید پذیر در کنار یکدیگر؛ LAGI 2016 Santa Monica

انرژی های تجدید پذیر یکی از مهم ترین مقوله های انسان در جهان مدرن است. بر همین اساس Land Art Generator، مسابقه ای با عنوان LAGI 2016 Santa Monica ترتیب داده است تا پروژه هایی هنری را با سازه های تولید انرژی تجدید پذیر ترکیب نماید.

هدف اصلی برگزاری این مسابقه علاوه بر دارا بودن فرم تطبیقی سازه های انرژی تجدید پذیر با محیط اطراف، افزایش بهره وری از این سازه هاست. Santa Monica که باید محل طراحی این سازه ها می بود، از لحاظ انرژی های تجدید پذیری چون خورشید، باد، امواج دریا و … شرایط خوبی را برای طراحان فراهم کرده بود.

در ادامه به بررسی سازه های برتر این مسابقه می پردازیم.

 

۱ – Regatta H20:

بادبان های Regetta H20، مه هوا را در وسط دریا جذب می کند. روی این بادبان ها دستگاه های کوچک جذب کننده رطوبت وجود دارند که رطوبت زیاد هوا را جذب کرده و آن ها را به صورت آب به انبارهای آب اسکله ی سانتامونیکا منتقل می کنند. وقتی رطوبت هوا از مقدار مشخصی کمتر می شود بادبان ها بسته می شوند تا دوباره رطوبت هوا افزایش پیدا کند. علاوه بر این بادی که بر این بادبان ها می وزد نیز تبدیل به نیروی برق می شود. با استفاده از این نیروی برق خود سازه، پمپ ها و سایر موارد کار می کنند.

هنر طراحی و انرژی تجدید پذیر در کنار یکدیگر؛ LAGI 2016 Santa Monica

۲ – Cetacea:

این سازه که شبیه نهنگ است، در محل تخلیه ی فاضلاب شهر سانتامونیکا قرار می گیرد و آب کثیف را جذب کرده و با مراحل تصفیه ی متعدد دوباره آن را به آب قابل مصرف تبدیل می کند. این سازه به سه روش انرژی تولید می کند؛ در حالت اول امواج دریا با برخورد به دستگاه های الکترومغانطیسی سازه برق تولید می کنند، حالت دوم با برخورد باد به قسمت بیرونی سازه از آب و حالت سوم با لرزش بالاترین قسمت سازه.

هنر طراحی و انرژی تجدید پذیر در کنار یکدیگر؛ LAGI 2016 Santa Monica

۳ – Paper Boats:

ساحل سانتامونیکا در طی سالیان شاهد تغییر اکوسیستم بوده به صورتی که برخی از مهم ترین گیاهان دریایی رو به نابودی گذاشته اند و  باعث از بین رفتن قسمتی از زنجیره ی غذایی دریا شده اند. Paper Boats با قرار گیری روی آب علاوه بر تولید انرژی از طریق امواج دریا و باد، مانند کشتی های غرق شده عمل می کند و بستری مناسب برای رشد و به وجود آمدن گیاهان دریایی فراهم می کند. علاوه بر این این سازه با استفاده از انرژی خورشید و انتقال این انرژی به  داخل آب باعث افزایش رشد این گیاهان  می شود.

هنر طراحی و انرژی تجدید پذیر در کنار یکدیگر؛ LAGI 2016 Santa Monica

درباره گروه معمارینه

گروه معمارینه
“معمارینه” به مفهوم معماری گونه و با معماری می باشد که تمامی معانی و مفاهیم لغت معماری را در بر می گیرد که ما بخاطر گستره مفهوم این کلمه، برای خدمات و محصولات خود این نام را انتخاب کرده ایم. از تصویر قلم در لوگوی معمارینه نیز، به این دلیل استفاده شده است که اولین، عمومی ترین و کاربردی ترین ابزار برای طراحی و خلق هر ایده، قلم می باشد. برای ارائه خدمات و محصولات به صورت اینترنتی نیز فعالیت رسمی خود را در وبسایت معمارینه در تاریخ ۱۷ بهمن ماه ۱۳۹۳ آغاز نموده ایم. معمارینه با همکاری جمعی از علاقمندان، مهندسان و اساتید رشته های فنی، مهندسی و هنری تشکیل شده است. از آنجایی که خدمات و محصولات ما در بخش های مختلف و متنوعی عرضه می شود کاربران مختلفی از جمله قشر مهندسان، دانشجویان، کارفرمایان، پیمانکاران، هنرمندان و غیره می توانند از آن ها استفاده و همچنین با ما همکاری نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *