خانه / مجله / مجموعه معماری / بناهای معماری جهان / هتل های هوایی با قابلیت پرواز و فرود؛ Driftscape

هتل های هوایی با قابلیت پرواز و فرود؛ Driftscape

هتل های هوایی با قابلیت پرواز و فرود؛ Driftscape

اثر جدید دفتر طراحی HOK Toronto، با نام هتل Driftscape، در مراسم Annual Radical Innovation Award تمامی توجه ها را جلب خودش کرد. HOK این هتل را بر اساس تکنولوژی پهباد ها طراحی کرده است. این هتل می تواند بوسیله ی پرواز و فرود آمدن به مکان هایی که هتل های معمولی نمی توانند در آن جا ساخته شوند، تجربه ی جدیدی از مسافرت به مشتریانش ارائه کند. این پروژه در اصل وسیله ی حمل و نقل و محل اقامت را با یکدیگر ترکیب کرده است. این هتل به علت متحرک بودن به صورت مدولار طراحی شده و می توانند از هم جدا شده و دوباره به هم وصل شوند.

هتل های هوایی با قابلیت پرواز و فرود؛ Driftscape

هتل مدولار Driftscape از چند بخش مختلف تشکیل شده است. بخش Oasis به عنوان لابی و محل فراغت و بخش مدیریتی به حساب می آید. Driftcraft، اتاق هایی هستند که هنگام اتصال به بخش اصلی می توانند دید ۳۶۰ درجه ای از منظره ی اطراف ارائه کنند و هنگام جدا شدن از بخش اصلی می توانند تا دو روز حرکت کنند.

هتل های هوایی با قابلیت پرواز و فرود؛ Driftscape

به گفته ی طراحان این پروژه، هدف اصلی در این طراحی تامین نیاز به سفر و استراحت در انسان است و برآورد هر دوی این نیازها در یک پروژه کاریست که احتمال دارد در آینده به واقعیت تبدیل شود.

درباره گروه معمارینه

گروه معمارینه
“معمارینه” به مفهوم معماری گونه و با معماری می باشد که تمامی معانی و مفاهیم لغت معماری را در بر می گیرد که ما بخاطر گستره مفهوم این کلمه، برای خدمات و محصولات خود این نام را انتخاب کرده ایم. از تصویر قلم در لوگوی معمارینه نیز، به این دلیل استفاده شده است که اولین، عمومی ترین و کاربردی ترین ابزار برای طراحی و خلق هر ایده، قلم می باشد. برای ارائه خدمات و محصولات به صورت اینترنتی نیز فعالیت رسمی خود را در وبسایت معمارینه در تاریخ ۱۷ بهمن ماه ۱۳۹۳ آغاز نموده ایم. معمارینه با همکاری جمعی از علاقمندان، مهندسان و اساتید رشته های فنی، مهندسی و هنری تشکیل شده است. از آنجایی که خدمات و محصولات ما در بخش های مختلف و متنوعی عرضه می شود کاربران مختلفی از جمله قشر مهندسان، دانشجویان، کارفرمایان، پیمانکاران، هنرمندان و غیره می توانند از آن ها استفاده و همچنین با ما همکاری نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *