خانه / مجله / مجموعه معماری / سبک شناسی معماری جهان / نمونه مبلمان مربوط به سبک دی استیل

نمونه مبلمان مربوط به سبک دی استیل

نمونه مبلمان مربوط به سبک دی استیل

دی استیل (De Stijl) جنبشی است که در سال ۱۹۱۷ میلادی در هلند متولد شد. در اصل دی استیل به مجموعه کارهای گروهی از هنرمندان هلندی که در بین سال های ۱۹۱۷ تا ۱۹۳۱ فعالیت می کردند، اطلاق می گردد. همچنین مجله ای در آن سال ها در هلند به همین نام به سردبیری Theo van Doesburg، نقاش و هنرمند هلندی، که به بیان اهداف و تئوری های این سبک می پرداخت نیز منتشر می شد.

نمونه مبلمان مربوط به سبک دی استیل

نمونه مبلمان مربوط به سبک دی استیل

علاوه بر Van Doesburg می توان به هنرمندان دیگری از جمله نقاش، Piet Mondrian و  Bart van der Leck معمار، Gerrit Rietveld و  Jacobus Oud اشاره کرد که در ترویج این سبک نقش داشتند. طرفداران دی استیل درصدد ارائه ی هارمونی صاف و یک پارچه از Tinsel هستند. ترکیب ساده ای از رنگ های خالص با خطوط افقی و عمودی.

نمونه مبلمان مربوط به سبک دی استیل

نمونه مبلمان مربوط به سبک دی استیل

از یخچال تا گلدان و از فرش تا صندلی با توجه به اصول این سبک ساخته شده اند. ترکیب بندی رنگی و خطوط قائم و افقی که مشخصه های اصلی سبک دی استیل هستند در تمامی این مبلمان به وضوح دیده می شوند.

درباره گروه معمارینه

گروه معمارینه
“معمارینه” به مفهوم معماری گونه و با معماری می باشد که تمامی معانی و مفاهیم لغت معماری را در بر می گیرد که ما بخاطر گستره مفهوم این کلمه، برای خدمات و محصولات خود این نام را انتخاب کرده ایم. از تصویر قلم در لوگوی معمارینه نیز، به این دلیل استفاده شده است که اولین، عمومی ترین و کاربردی ترین ابزار برای طراحی و خلق هر ایده، قلم می باشد. برای ارائه خدمات و محصولات به صورت اینترنتی نیز فعالیت رسمی خود را در وبسایت معمارینه در تاریخ ۱۷ بهمن ماه ۱۳۹۳ آغاز نموده ایم. معمارینه با همکاری جمعی از علاقمندان، مهندسان و اساتید رشته های فنی، مهندسی و هنری تشکیل شده است. از آنجایی که خدمات و محصولات ما در بخش های مختلف و متنوعی عرضه می شود کاربران مختلفی از جمله قشر مهندسان، دانشجویان، کارفرمایان، پیمانکاران، هنرمندان و غیره می توانند از آن ها استفاده و همچنین با ما همکاری نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *