خانه / اطلاع رسانی ها / نتیجه نهایی مسابقه ی طراحی موزه هنر بیروت

نتیجه نهایی مسابقه ی طراحی موزه هنر بیروت

نتیجه نهایی مسابقه ی طراحی موزه هنر بیروت 

مسابقه ی طراحی موزه هنر بیروت (BeMA) با بررسی پروژه های ارسالی و اعلام برنده پایان پذیرفت و جایزه ی اصلی به پروژه ی دفتر معماری HW تعلق گرفت. این موزه به خواست کارفرمایان هم باید نماد جنگ داخلی لبنان که می توانست باعث جدایی بخش هایی از کشور شود، می بود و هم نمادی از اتحاد داخلی فعلی. آثار این موزه که قرار است برای همیشه در این موزه قرار بگیرند اکثرا از شهر هایی که تحت تاثیر این جنگ داخلی بوده اند جمع آوری شده اند. طرح برنده شده، شامل یک برج ۱۲۰ متری که از همه ی شهر قابل رویت باشد، می شود. این برج علاوه بر داشتن مکان هایی برای اجرای ورکشاپ و ارائه ی آثار هنری، منظره ای فوق العاده برای هنرمندان و بازدیدکنندگان از بیروت ارائه خواهد کرد. علاوه بر این برج، در سطح زمین باغچه ای شامل گیاهان زیبا و کمیاب و مسیرهایی داخل آن برای به نمایش گذاشتن آثار، ساخته خواهد شد. در کنار این باغچه آمفی تئاتری برای اجرای هنرهای نمایشی نیز ساخته خواهد شد.

نتیجه نهایی مسابقه ی طراحی موزه هنر بیروت

نتیجه نهایی مسابقه ی طراحی موزه هنر بیروت 

هیئت داوران در مورد طرح برنده موزه هنر بیروت می گویند: این طرح در ایجاد مکانی برای دیدار هنرمندان و مردم در فضایی آرامش بخش، موفقیت بسیاری داشته است. باغچه، آمفی تئاتر و بام سبز و ارتباط بین آن ها بسیار هوشمندانه طراحی شده است. این طرح هم در نحوه ی ارائه ی آثار هنرمندان و هم گردآوری مردم در یک مکان عمومی موفق عمل کرده است. Hala Warde، که معمار اصلی این طرح است درمورد برنده شدنش می گوید: بسیار عالی است که اولین پروژه ی مهم زندگیم را در بیروت، شهری که در آن به دنیا آمده ام قرار است اجرایی شود. این موزه که با دانشگاه در ارتباط است علاوه بر ایجاد یک فضای آموزشی برای عموم مردم با باغچه و آمفی تئاتر می تواند فضای فرهنگی و اجتماعی را با یکدیگر به نحو احسن ترکیب نماید. این برایم بسیار مهم است که این جایزه را همزمان با گردهمایی بزرگ معماران در لندن برای زاها حدید، می گیرم. زاها حدید همواره الگوی بسیار مهمی برای من بوده است.

نتیجه نهایی مسابقه ی طراحی موزه هنر بیروت

این موزه که برای جامعه ی فرهنگی و هنری لبنان بسیار مهم تلقی می شود، قرار است تا سال ۲۰۲۰ افتتاح شود.

درباره گروه معمارینه

گروه معمارینه
“معمارینه” به مفهوم معماری گونه و با معماری می باشد که تمامی معانی و مفاهیم لغت معماری را در بر می گیرد که ما بخاطر گستره مفهوم این کلمه، برای خدمات و محصولات خود این نام را انتخاب کرده ایم. از تصویر قلم در لوگوی معمارینه نیز، به این دلیل استفاده شده است که اولین، عمومی ترین و کاربردی ترین ابزار برای طراحی و خلق هر ایده، قلم می باشد. برای ارائه خدمات و محصولات به صورت اینترنتی نیز فعالیت رسمی خود را در وبسایت معمارینه در تاریخ ۱۷ بهمن ماه ۱۳۹۳ آغاز نموده ایم. معمارینه با همکاری جمعی از علاقمندان، مهندسان و اساتید رشته های فنی، مهندسی و هنری تشکیل شده است. از آنجایی که خدمات و محصولات ما در بخش های مختلف و متنوعی عرضه می شود کاربران مختلفی از جمله قشر مهندسان، دانشجویان، کارفرمایان، پیمانکاران، هنرمندان و غیره می توانند از آن ها استفاده و همچنین با ما همکاری نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *