خانه / مجله / مجموعه معماری / بناهای معماری جهان / طراحی مجتمع مسکونی در خلأ

طراحی مجتمع مسکونی در خلأ

طراحی مجتمع مسکونی در خلأ

اطلاعات پروژه:

معمار: دفتر معماری José Adrião

محل اجرا: Ilha da Boavista, Cape Verde

سال اجرا: ۲۰۱۲

طراحی مجتمع مسکونی در خلأ

معمار این پروژه در مورد کارش می گوید: سایتی که برای این پروژه انتخاب شد، با اینکه نزدیک به مرکز شهر بود، اما از آن شلوغی و هرج و مرج شهر به دور بود. سکوت ساحل و طرح مینیمالیستی مجموعه پرستیژ خاصی قرار بود به آن بیافزاید.

طراحی مجتمع مسکونی در خلأ

دفتر  José Adrião، که یک دفتر معماری محلی محسوب می شود، ۱۸ خانه و پیاده روهای ارتباطی بین آن ها را در ساحل بوا ویستا طراحی کرده است. این خانه ها که فضای وسیعی از ساحل را در بر می گیرند، اکثرا دو خوابه یا سه خوابه هستند و تقریبا همه ی آن ها دارای حیاط می باشند. آشپزخانه و مکان های خدماتی این خانه های دو طبقه در همکف قرار گرفته اند. پنجره ها نیز با توجه به بادهایی که از دریا به سمت ساحل می وزد طراحی شده اند.

طراحی مجتمع مسکونی در خلأ

طراحی مجتمع مسکونی در خلأ

طراحی مجتمع مسکونی در خلأ

در طبقه ی دوم و در بخش اتاق خواب، پنجره ای بزرگ و رو به ساحل با رویکرد مینیمالیسم تعبیه شده است که در طول سال منظره ای بسیار زیبا به ساکنان این خانه ها ارائه می کند.

درباره گروه معمارینه

گروه معمارینه
“معمارینه” به مفهوم معماری گونه و با معماری می باشد که تمامی معانی و مفاهیم لغت معماری را در بر می گیرد که ما بخاطر گستره مفهوم این کلمه، برای خدمات و محصولات خود این نام را انتخاب کرده ایم. از تصویر قلم در لوگوی معمارینه نیز، به این دلیل استفاده شده است که اولین، عمومی ترین و کاربردی ترین ابزار برای طراحی و خلق هر ایده، قلم می باشد. برای ارائه خدمات و محصولات به صورت اینترنتی نیز فعالیت رسمی خود را در وبسایت معمارینه در تاریخ ۱۷ بهمن ماه ۱۳۹۳ آغاز نموده ایم. معمارینه با همکاری جمعی از علاقمندان، مهندسان و اساتید رشته های فنی، مهندسی و هنری تشکیل شده است. از آنجایی که خدمات و محصولات ما در بخش های مختلف و متنوعی عرضه می شود کاربران مختلفی از جمله قشر مهندسان، دانشجویان، کارفرمایان، پیمانکاران، هنرمندان و غیره می توانند از آن ها استفاده و همچنین با ما همکاری نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *