خانه / مجله / مجموعه معماری / بناهای معماری جهان / بلندترین برج جهان در دبی؛ اثر جدید سانتیاگو کالاتراوا

بلندترین برج جهان در دبی؛ اثر جدید سانتیاگو کالاتراوا

بلندترین برج جهان در دبی؛ اثر جدید سانتیاگو کالاتراوا

برج گردشگری دوی که توسط معماری مشهور اسپانیایی، کالاتراوا، در بندر خلیج دبی طراحی شده قرار است بلند ترین برج جهان لقب بگیرد. این برج ۱۰۰ متر از برج خلیفه بلند تر می باشد و قرار است تا سال ۲۰۱۹ ساختش به پایان برسد. طراحی این برج از طرح های مدرن اسلامی الهام گرفته شده است و از لحاظ مهندسی تکنیک های جدیدی را در خود به وجود آورده است. در این برج علاوه بر مکان های چند منظوره و کافه های بسیار لوکس، قرار است بالکن های متحرک نیز تعبیه شوند که توانایی حرکت دارند. در بالاترین نقطه ی برج، فضایی متحرک که توانایی چرخش ۳۶۰ درجه را داراست، منظره ای بسیار دیدنی از دبی ارائه خواهد کرد.

بلندترین برج جهان در دوبی؛ اثر جدید سانتیاگو کالاتراوا

برج در روز با زیباییش چشم نواز خواهد بود و در شب نیز با انواع نورپردازی ها جلوه ای زیباتر به دبی خواهد بخشید. سیستم آب پاشی برای متعادل کردن دمای هوا تعبیه خواهد شد و در زمینه ی سایه اندازی نیز مطالعات بسیاری با توجه به گرمای دبی شده است.

بلندترین برج جهان در دوبی؛ اثر جدید سانتیاگو کالاتراوا

در طبقه ی همکف برج یک پلازای بسیار بزرگ به عنوان مرکز عمومی شامل مغازه ها، موزه ها مکان های آموزشی و نمایشگاهی ساخته خواهد شد. علاوه بر پیاده رو ها و خیابان های ایستگاه بندری نیز شامل این پروژه خواهد بود.

درباره گروه معمارینه

گروه معمارینه
“معمارینه” به مفهوم معماری گونه و با معماری می باشد که تمامی معانی و مفاهیم لغت معماری را در بر می گیرد که ما بخاطر گستره مفهوم این کلمه، برای خدمات و محصولات خود این نام را انتخاب کرده ایم. از تصویر قلم در لوگوی معمارینه نیز، به این دلیل استفاده شده است که اولین، عمومی ترین و کاربردی ترین ابزار برای طراحی و خلق هر ایده، قلم می باشد. برای ارائه خدمات و محصولات به صورت اینترنتی نیز فعالیت رسمی خود را در وبسایت معمارینه در تاریخ ۱۷ بهمن ماه ۱۳۹۳ آغاز نموده ایم. معمارینه با همکاری جمعی از علاقمندان، مهندسان و اساتید رشته های فنی، مهندسی و هنری تشکیل شده است. از آنجایی که خدمات و محصولات ما در بخش های مختلف و متنوعی عرضه می شود کاربران مختلفی از جمله قشر مهندسان، دانشجویان، کارفرمایان، پیمانکاران، هنرمندان و غیره می توانند از آن ها استفاده و همچنین با ما همکاری نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *