خانه / مجله / اولین سازه ترسیم شده با قلم سه بعدی

اولین سازه ترسیم شده با قلم سه بعدی

اولین سازه ترسیم شده با قلم سه بعدی

گروهی از دانشجویان دانشگاه توکیو به سرپرستی معمار معروف کنگو کوما، اولین سازه با قلم سه بعدی را ترسیم کردند. دانشجویان این شبکه ی سازه ای را با استفاده از یک مکانیزم کنترل کننده که به ترسیم جهت می داد، ترسیم کردند.

گروه، این حرکت را قدمی جدید در راه هر چه نزدیک تر شدن انسان و ماشین ها قلمداد می کنند. سیستمی پیچیده در کنار این قلم های سه بعدی نحوه ی در دست گرفتن قلم را نشان می دهد.

رشته هایی که از قلم خارج می شوند، گرم و چسبناک هستند، به همین دلیل بعد از تمام شدن ترسیم، سازه با دستگاه های خنک کننده سرد می شود. مزیت قلم های سه بعدی نسبت به پرینتر های سه بعدی این است که با قلم های سه بعدی می توان سازه ها و اشکال بزرگتر و پیچیده تری ایجاد کرد.

این سازه قرار است به مدت نه ما تحت آزمایش های مختلف مقاومت قرار بگیرد. نکته ی جالب در مورد این نوع سازه ها این است که قسمت های ضعیف را می شود حذف کرد و دوباره با همین روش اضافه کرد.

یکی دیگر از تست هایی که قرار است در مورد این نوع سازه ها صورت گیرد، تست مقاومت در مقابل آب است؛ به این منظور قرار است این سازه را در مقابل باران قرار دهند.

این سازه در گالری Ozone، در توکیو برای بازدید قرار گرفته است.

درباره گروه معمارینه

گروه معمارینه
“معمارینه” به مفهوم معماری گونه و با معماری می باشد که تمامی معانی و مفاهیم لغت معماری را در بر می گیرد که ما بخاطر گستره مفهوم این کلمه، برای خدمات و محصولات خود این نام را انتخاب کرده ایم. از تصویر قلم در لوگوی معمارینه نیز، به این دلیل استفاده شده است که اولین، عمومی ترین و کاربردی ترین ابزار برای طراحی و خلق هر ایده، قلم می باشد. برای ارائه خدمات و محصولات به صورت اینترنتی نیز فعالیت رسمی خود را در وبسایت معمارینه در تاریخ ۱۷ بهمن ماه ۱۳۹۳ آغاز نموده ایم. معمارینه با همکاری جمعی از علاقمندان، مهندسان و اساتید رشته های فنی، مهندسی و هنری تشکیل شده است. از آنجایی که خدمات و محصولات ما در بخش های مختلف و متنوعی عرضه می شود کاربران مختلفی از جمله قشر مهندسان، دانشجویان، کارفرمایان، پیمانکاران، هنرمندان و غیره می توانند از آن ها استفاده و همچنین با ما همکاری نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *